Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023’te asgari ücret planı, tam açıklama

asgari ücret son dakika|asgari ücret açıklaması|asgari ücret ne kadar oldu|yeni asgari ücret zammı|yeni asgari ücret zammı ne zaman yansıyacak|yeni asgari ücret zammı ne kadar|yeni asgari ücret zammı ne kadar olacak|yeni asgari ücret zammı ne zaman|yeni yıl asgari ücret zammı|yeni asgari ücret zammı belli oldu mu|yeni asgari ücret zammı ne kadar oldu|yeni asgari ücret zammı emekli maaşını etkiler mi|yeni asgari ücret zammı hangi ayda verilecek

Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023'te asgari ücret planı, tam açıklama
Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023'te asgari ücret planı, tam açıklama

RadarTimikaOnline – Merhaba arkadaşlar, şu anda viral ve trend olan en son haberleri veya haberleri paylaşacak olan admin ile tekrar geri dönün. Başlığı ile bu makaleyi sonuna kadar okuyun Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023’te asgari ücret planı, tam açıklama

Asgari Ücret Komisyonu, Ocak ayında geçerli olacak yeni zam oranını yapacağı toplantıların ardından belirleyecek.

2023’e yaklaşırken gündeme gelen asgari ücrete yapılacak zamlar şimdiden merak konusu oldu. Peki Ocak 2023 asgari ücret artışı ne kadar olacak?

2023 yılı başında Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl olduğu gibi asgari ücretin artış hızını açıklayacak.

Son olarak Temmuz 2022’den geçerli olmak üzere yüzde 30’luk bir ara asgari ücret artışı yapıldı.

Yeni yıl yaklaşırken “2023 yılında asgari ücret ne kadar olacak, yeni artış ne kadar olacak?” sorusu kafamda soru işareti bıraktı.

Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023’te asgari ücret planı, tam açıklama

Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023'te asgari ücret planı, tam açıklama
Advertisements
Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023’te asgari ücret planı, tam açıklama

ASGARİ ÜCRET 2023 YILINDA NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 asgari ücret zammı ile ilgili milyonları heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Asgari ücretten memur ve emekli aylıklarına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında önemli oranda artırarak enflasyondan kaynaklanan refah kayıplarını kademeli olarak ortadan kaldırmakta kararlıyız.”

ASGARİ ÜCRET 2023 OCAK AYINDA NE KADAR ARTACAK?

Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli çalışan başta olmak üzere toplumun tamamını etkileyen asgari ücretin detayları henüz netleşmedi.

Öncelikle her yıl olduğu gibi Asgari Ücret Tespit Komisyonu Ocak ayı asgari ücret artışı için toplanacak. Birkaç toplantının ardından yeni rakam kamuoyuna duyurulacak.

NE KADARLIK BİR ASGARİ ÜCRET ARTIŞINDAN BAHSEDİYORUZ?

Vergi uzmanı Muhammet Bayram masada görüşülen rakamla ilgili önemli bir öngörüde bulundu. Bayram şunları söyledi: “1 Ocak 2023’ten itibaren asgari ücretin en az enflasyon oranında artmasını bekliyoruz. Yani beklenen enflasyon oranında %40’lık bir artışla 5.500 TL’ye, 7.700 TL civarında olacak” dedi.

Öte yandan gazeteci Engin Pınarbaşli asgari ücretin 8.000 TL olacağını iddia etti. SGK uzmanı Ezgur Erdursun ise asgari ücretin 1 Ocak 2023’ten itibaren 7.500 TL olacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRET 2022 YILINDA NE KADAR ARTTI?

Asgari Ücret Komisyonu toplantılarının ardından 2022 yılı için asgari ücrete zam yapılması ve maaşların yüzde 52 oranında artırılması yönünde benzeri görülmemiş bir karar alındı. Zammın ardından asgari ücret 2022 yılı için net 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlendi.

Ancak bu yılın ilk 6 ayında enflasyonun yüzde 70’i aşmasıyla birlikte ikinci bir ücret artışı gerekli hale geldi.

Haziran ayı enflasyon açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci bir asgari ücret zammı açıkladı. Böylece asgari ücret yüzde 30 artışla net 5 bin 500 liraya yükseldi.

 

Kapanış

Ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz, trend olan veya viral olan haberleri kaçırmamak için bu web sitesini takip etmeye devam etmeyi unutmayın. Yöneticinin paylaşabileceği tek şey bu Yeni asgari ücret zammı? İşte 2023’te asgari ücret planı, tam açıklama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *